Tıpkı Forrest Gump gibi Beetlejuice için de devam filmi söylentileri ortamlarda bir heyecan havası estirmişti. Böyle bir projenin gerçekleşmesi hemen herkesin istediği birşey olsa bile, bizzat projenin sahibi olan Tim Burton bu işe pek sıcak bakmadığını dile getirdi. Bakalım daha neler demiş…

Aslında Mike Vukadinovich Beetlejuice’un devam filmi için bir senaryo kaleme almaya başlamıştı ama bu projeye Tim Burton’ın katkıda bulunup bulunmayacağı soru işareti olarak bir köşede duruyordu. Burton ise tüm bu sır perdesini tek cümlede açıklığa kavuşturdu ve bu projede yer almak istemediğini söyledi. Tabii ki bu Beetlejuice 2 diye bir şey asla olmayacak demek değil. Sadece olsa bile Tim Burton ruhu kokmayacak. 

Son olarak Dumbo filmi için Michael Keaton ile bir araya gelen Burton’ın bu projeye karşı eski tutkusunu korumadığı ve ilk filmdeki enerjiyi yakalayamacağı için bu işten uzak durduğuna dair söylentiler var. Burton ne derse odur. Yani anlayacağınız beklenen Beetlejuice macerası yine ve yeniden rafa kalktı. İçinizde kalan son umutları da hemen şimdi tüketebilirsiniz.