Bizi bir gizemin içinde sürükledikçe sürükleyen, duygusal çemberi de eksik etmeyen bir mini dizi Black Earth Rising. İsminden konusu hakkında renk veriyor zaten. Diziyi izlerken yer yer gerildiğimiz de oluyor. Mevzu yüreğimizin bir köşesini yakarken, diğer köşeden ince bir öfkeye yakalanıyoruz. 

Netflix’ten yayınlanan Black Earth Rising’in yönetmen koltuğunda BAFTA Ödüllü Hugo Blick oturuyor ve kendisi bir Britanya yapımı olarak karşımıza çıkıyor… Vakti zamanında Ruanda’da yaşanan soykırımın ardından gelişen olayları konu edinen dizideki ana karakterimiz Kate. Bir insan hakları avukatı tarafından evlat ediniliyor ve kendisi de aynı zamanda yasal araştırmacı. Haliyle Kate’in önüne savaş suçları ile ilgili davalar gelmeye başlıyor ve hikaye bu noktada gizemli şekilde olgunlaşıyor.

Davalar sayesinde hafızasındaki silik geçmişiyle de yüzleşmeye başlayan Kate, kendi düğümünü çözene dek bizler de bu gizemin esiri haline geliyoruz. Her şeyi ince ince irdeleyen ve hızla sonuca bağlanan ilgi çekici bir yapım Black Earth Rising. Mini dizi olması da bi’ ayrı güzel tabii… Listeye atın dursun ya da hemen izleyin, seçim sizin…