Atmosferik sesler ve distopik müziğiyle dinleyicilerini dans ettirmek, keyiflerini ikiye katlamak gibi bir derdi olmadığını çok önceden gösterdi Thom amcamız. Alıştık, sevdik… Neyse sadede gelelim, Thom Yorke yeni albümünü dijital platformlara kondurdu. Ayrıca bize öyle geliyor ki; ANIMA, uzun yıllar sonra da büyümeye devam eden albümler arasında yerini alacak.

Bu albümde alıştığımız türden gariplikler de var bizi şaşırtan detaylar da... Elektronik altyapılar ve sakin anlatımın bize yollarda eşlik edişini her zaman çok sevdik. Netflix’te aynı isimle yayınlanan kısa filmde de gördüğümüz dolaylı anlatım, baya bi kafamızı kurcalayıp çözemediğimiz her detay için saçımızdan bir tel götürecek gibi. İzlemesi çok etkileyici ve heyecan vericiydi, hiç alışık olduğumuz şeyler görmüyoruz. Her zamanki Thom Yorke enstantaneleri.

Thom Yorke’un karanlık dünyasına bir göz attığımız ANIMA, bize Kid A albümünü hatırlatıyor. Onun biraz daha bulutlu, daha sakin hali gibi. Albümdeki favorilerimiz, Traffic, Dawn Chorus, I am a Very Rude Person, Not The News, The Axe, Impossible Knots. "Trailer'a göz attım filmi listeme aldım, bana biraz da melodiden bahset." diyorsan... ANIMA’nın Spotify linki de tam bu cümlenin altında.