Tüm dünya tarafından sevilerek bestseller mertebelerinde cirit atan ve klasiklerin arasına girerken yaş sınırına takılıp gün bekleyen Otostopçunun Galaksi Rehberi, Lost’un yapımcısı Carlton Cuse ve Wonder Woman senaristi Jason Fuchs’un el ele vermesi ile Hulu’da, dizi formatında önümüze serilecek.

Douglas Adams ilk olarak radyo serisi olarak yayınlamıştı. En popüler haline roman olarak kavuşan hikayemizin daha sonra sahne şovları, çizgi romanları, dizisi, filmi yapıldı hatta video oyunu bile var.

Uyarlamaları kitap kadar başarılı olmasa da Otostopçunun Galaksi Rehberi popüler kültüre inanılmaz etkileri bulunan bir eser. Örneğin romanın ilham olduğu Rick and Morty ya da Radiohead’in ölümsüz eseri Paranoid Android’e karşı boş değilsen bu kitabı çoktan yalayıp yutmuşsundur.

Ayrıca bilim kurgu romanı olmasına rağmen okuyucu ve hayran kitlesi bilim kurgu sevenlerden çok çok daha büyük bir topluluğu kapsıyor. Bu bile inanılmaz bir başarı ve okumadıysan okumak için fazlasıyla yeterli bir bahane. Sonuç olarak gelmekte olan dizi hakkında detaylar sır gibi, fakat sorup soruşturup kaptığımız tüm dedikodular için takipte kalmanı öneriyoruz.