New Jersey’deki ‘’Villa Italian Kitchen’’ adlı pizzacı yoğun istek üzerine sadece pizza kenarından oluşan bir menü hazırlamış. Hangisine şaşıralım bilemedik; yoğun istek olmasına mı, pizza kenarlarına mı? Hadi bu da olmadı demeyiz artık, Amerika’da bu pizza kenarlarının bir hayli seveni var anlaşılan.  

Zamanında bazı pizzacıların bu pizza kenarlarıyla alakalı yaptıkları şakaları görmüştük, açıkçası hiç de gerçekleşmesini beklemiyorduk. Şekeri gluteni kesenler bundan mı yiyor acaba?

 

Bizim bildiğimiz bu pizza kenarlarını kimse yemiyordu, insanlara sırf pizza kenarlarını yedirmek için bu markalar peynir dolgulu kenarlar ve özel soslar çıkarmamış mıydı? Gün geçtikçe daha neler göreceğiz acaba, her gün yeni bir trend çıkıyor azizim… 6 pizza kenarından oluşan bir dilim, 2,75 dolara satılıyormuş. Sen yine de bizim kurla çarpma…  Aslında sırf pizza kenarı denince içimiz bi gıcık oldu demesek yalan olur, öyle sade sade olur mu yahu? Ülkemizdeki şu ‘’yaratıcı’’ yemek girişimlerine bu da eklenir mi sence?