Keşiflere keşif katarken yolumuz Montreal’in melankolik karakteri CLANN ile kesişti. Farklı tarzlarda müzik zevkine sahip olan herkes, gün gelir melankolik melodilerin kucağında birleşir ya hani… İşte o an geldiğinde CLANN’ın epik tonlardaki parçalarına bi’ kulak versek hiç fena olmaz!

Yaptığı kendine has müziğin yanı sıra kısa filmlere de imza atan bir yönetmen olur CLANN... Onu keşfettiğimizde bir taşla iki tuşa basmış olduk. İlk albümü “Kin Fables”i 2015’de platformlarla buluşturan yeteneğimiz, yumuşacık, masalsı vokaline rağmen underrated sınırlarda kalmış. Onu dinledikçe dinlenme rakamlarına daha da üzülüyoruz. Ama diğer yandan bize özel oluşu da hoşumuza gitmiyor değil hani.

Oldukça tatlı bir elektronik altyapı ile bezeli olan parçaları melankolik ayarda olabilir ama yine de hoş tutuyor üzmüyor dinleyeni… Grup her ne kadar Montreal’den yükseliyor olsa da kökenleri eski İrlanda’ya dayanıyor. CLANN ise “celtic” dilinde “aile” manasına geliyor. Bu dilde seslendirdiği vokalleri ile yürek yakan Charlotte Oleena bir yana violinin ucundaki Chloe Picard’ın da hakkını yememek lazım. Yani dememiz o ki; hemen her yıl gerek irili ufaklı teklileri gerekse şıkır şıkır albümleri ile Spotify’ı yakıyor bu ikili… Napak yani dinlemeyek mi?