Kitap okuma alışkanlığımızı değiştirip geliştiren Kindle’ın Oasis 3 modeliyle yeteneklerinin bayağı bi’ arttığını gördük. Eminiz ki Oasis 3 hem elektronik okurların hem de kitap kokusu sevenlerin dikkatini çekecek. 

 

“Kindle da neymiş benim raflarımı süsleyen kitaplarım varken?” diye sorup bildiği yoldan şaşmayan ama taşımaktan da bel fıtığı olmuş bedenler var. Buna rağmen sahaf keyfi için hepsine katlanan nostaljik kitap kurtları ve teknolojinin bütün nimetlerine subscriber olanlar Kindle çekiştirdiğimiz yazımıza mutlaka bi’ göz atmalı!

 

Ama bu yazının konusu Kindle Oasis 3. Ona firmanın ağababa modeli de diyebiliriz, en yeni özellikler onda. Mesela artık ekran rengini ayarlayabiliyoruz. Zaman ayarı yapabiliyoruz, istersek kitapları satıp kindle almış bir fedainin açtığı tertemiz bir sayfa kadar beyaz, istersek saman kağıdını anımsatan sarımtrak. Sayısı 25’e çıkan LED ışıkla yapabiliyoruz bunu, 12’si beyaz 13’ü sarı. Instagram’da nasıl güzel çıkacaksa istediğimiz gibi kombinleriz. 

 

Bunu da çok seveceksin; Kindle Oasis 3’te dokunmatik ekranı etkisiz hale getirip okumaya devam edebiliyoruz çünkü artık sayfa çevirme tuşu var. Bildiğin basmatik buton… Teknik detaylarla kafanı yormadan şunları iliştirelim; işlemcisi daha hızlı, pil ömrü daha uzun. Kindle’ın ağababa modeli olduğu için fiyatı da biraz atarlı… 249 USD kadar. Yani kitap okuyacağım deyip annene babana aldıracaksan, okusan iyi edersin dostum. Bir köşeye atıp tozlandırma yöntemiyle eskiteceksen terlik linki de bırakalım...