Keyifli yemeğin tanımı bizce kişiden kişiye değişir. Bazıları için ortamdır, bazıları için lezzet, bazıları için fiyat. Helvetia da, hepsini tepeleme bulabileceğin mekanın adı. Asmalı Mescit’te, küçük bir mekan olmasına rağmen hiçbir zaman boş görmedik. Şansımız sağolsun hep bir iki kişilik yer bulup çöktük. 

Burada bulabileceğin zeytinyağlılar, mezeler gerçekten seni mutlu edecek. Eğer hobilerin arasında, tabağına üç beş farklı yemek ve garnitür doldurup çatalla dalış yapmak varsa, kesinlikle doğru yerdesin. Ayrıca mekanın küçük ve sıcak oluşu sebebiyle sosyalleşmeye çok müsait. İçerideki masaların büyük büyük olması sebebiyle hiç tanımadığın insanların yanına oturacaksın, çünkü açsın. Yeni insanlar tanımak için bombay fasulyesi, şehriye pilavı ve kısırdan daha iyi bahane var mı? Varsa biz bilmiyoruz.

Helvetia; Taksim’in yeni haline burun kıvıran, pahalı yemek fetişi olmayan ve hamburgercilerden sıkılanlar için baya sağlıklı ve hesaplı bir seçenek. “Ne yiyorsan osun”cular çoktan bu mekanın müdavimi oldu bile.