Kısa sürede bu Başka Sinema'dan referanslı filmi izlemeni şiddetle tavsiye ediyoruz. Gelen yapımlar arasında bizi en çok kışkırtan The Trouble with You olmuştu... Bu sebeple biz sinemada izledik de geçtik bile! “Bak bu filme kesin gidelim” diye baya kendi aramızda konuşuyorduk zaten. Malum bu cümleyi kurduran yapımlara hep denk gelemiyoruz… Filmi izledik izlemesine ama aklımızdan çıkaramadık, o yüzden şimdi önerme kısmına geçelim diyoruz.

Başrollerde Adèle Haenel ve Pio Marmaï’nin yer aldığı Seninle Başım Dertte – The Trouble with You’nun yönetmeni ise Pierre Salvadori… Ama bizi asıl etkileyen kısım kadrosu ya da GBT bilgileri değil, filmin kendisi! Yani konusu diyelim. 

Yvonne isimli kadın kahraman imajı çizen polis kocasının ölümünden sonra aslında onun hiç de o ayarda bir adam olmadığını fark eder. Kolay değil tabi bunu öğrenmek. Üstüne üstlük bir de haber alır; kocası masum birini 8 yıl boyunca hapse yollamıştır. Bu haksızlığa daha da kırılan Yvonne, hapisten yeni çıkan ve duygusal dengesini yitirmiş olan bu adamı bulur, ona kendini bir eskort olarak tanıtır… Amacı ise yaralarını sarmak, ona yardımcı olmaktır. 

Sıradışı bir ilişkinin iç yüzünü irdeleyen bu yapımın kahkakası ve aksiyonu bol. Romantizm de eksik kalmıyor. Hiç düşünme ve mutlaka izle!