Her iddiasına varız bal porsuğu gibi bir hayvan görmediniz. Ne aslan, ne kaplan. Hatta büyükçe bir sincap ile mirket karışımı bile diyebiliriz görüntüsüne… Ama ondaki yürek kimsede yok!

Kimseye eyvallahı olmayan, alayına giden bal porsukları yerleşik hayvanlar değiller. Bütün gün yürüyüp yiyecek arıyorlar ve uyku vakti geldiğinde giriyorlar bir kovuğa, vuruyorlar kafayı! Aradıkları yiyeceklerde ot, çimen değil. Yeri geldiğinde arı kovanına giriyorlar, yeri geldiğinde kobra yiyorlar. Hatta en zehirli türlerden biri olan “Black Mamba”yı yerken bünyelerine nüfuz eden zehir yüzünden birkaç saatlik baygınlık geçirmenin ardından uyanıp ziyafetlerine devam ettikleri de görülmüş! Bahsettiğimiz zehir insan derisini eritecek bir zehir hem de. Bu nedir ya…

Tüm bunlara rağmen kendi etliğinde, sütlüğünde bir hayvan aslında. Gidip durduk yere aslanlara, leoparlara saldırmıyor ancak bir av sırasında ona yaklaştıklarında da hiç geri vites yapmıyor, üzerlerine üzerlerine yürüyor. Ne dersiniz, bir hayvanı rol model almak için çok mu geç?