18 sanatçı Game of Thrones’un final sezonu şerefine bir araya gelip 18 Game of Thrones aksesuarını yeniden yarattı. Hayranlar bu durumdan memnun.

For The Throne adlı soundtrack albümü ve dev isimlerin ortaklığından sonra şimdi de Create For The Thrones adlı proje ile karşınızdayız. Hafızalarda yer edinen sahnelerin multimedya koleksiyonuna dönüştürüldüğü bu projede 18 farklı sanatçı yer aldı. ABD, Kanada, Japonya, Belçika ve Galler gibi çeşitli ülkelerden; buz oymacılığı, illüstrasyon, heykel, doğrama gibi çeşitli alanlarda ün yapmış sanatçıların Game of Thrones aksesuarlarını finale yakışır bir formda yeniden tasarlamaları istendi. Aklınızda neler canlandığını az çok tahmin ediyoruz. Bakalım bu çalışmaların ardından ortaya nasıl sonuçlar çıktı…

Her sanatçının yeteneği ile en uyumlu aksesuarlar seçildi ve sanatçılar ortaya çıkardıkları eserler konusunda tamamen özgür bırakıldı. İçerisinde Jaime Lannister’ın altın eli, ejderha kafatası ve Khaleesi’nin ejderha yumurtaları gibi eserlerin yer aldığı Create For Throne koleksiyonunun bir kısmı online olarak satıldı bile… İlginin yoğunluğu buradan kolayca anlaşılıyor. Hatta Create For The Thrones’dan haberdar olan genç sanatçılar gaza gelip, #beutifuldeath hashtag’i ile kendi eserlerini paylaşmaya başladılar. 

“E biz nereden ulaşacağız bunlara?” diyenleri duyar gibiyiz...  Koleksiyonun tamamına çok yakında Game of Thrones ve HBO’nun sosyal kanallarından ulaşabileceğiz.