Pumped Up Kicks 615 milyon dinlenme rakamına doğru koşuyorken, son Foster The People albümüyle taa 2017’de buluştuğumuzu unutmayalım. Aslında o kadar sıkıntısız dinledik ki, unutmadık desek yalan olur. New release’den göz kırpan yeni mini albümleri “Imagination” da en az son albüm kadar sıkıntısız olmuş. “Yeni bir şarkı dinleyeyim, dinlediğim gibi de seveyim” diyenlerin ilgisini böyle alalım…

“Imagination” albümü öncelikle kapak fotisi ile işin nereye doğru akacağını çok net şekilde özetliyor... Daha sonra da içerisine 3 hoş şarkı sıkıştığını fark ediyoruz. “Az olsun, playlistler dolsun” denmiş gibi geliyor bize. İlk şarkı Imagination, ikincisi Style ve sonuncusu Worst Nites. Hepi topu 11 dakikalık bir Foster The People serüveni… Serüvenin sonunda ise bu üç şarkıdan en sevimsiz geleni Style oluyor ama yine de kötü değil, öyle düşün.

Bu mini girişimin bir albümün müjdesi olabileceğini kanıtlayan şeyler var ama çok da üzerinde durmamıza gerek yok. Bu yaz güzel albümleri sıraya dizip kulaklıklara uzun eşek oynatacağımız kesin. Zaten biz bu durumu “Yılın İkinci Yarısı İçin Sabırsızlık Yaratan 5 Albüm” başlığı altında eleştirdik. Üşenme ona da bi’ bak! Summer vibe’ın daim olsun. ?