Fantastic Beasts and Where to Find Them serisi hızını almış ilerlerken Harry Potter evrenine saygı duruşumuz da devam ediyor tabii ki… Hatırlarsanız filmin yapımcıları The Crimes of Grindelwald’un vizyonla buluştuğu zamanlarda 3. filmin müjdesini vermiş ve 2020’de vizyonlarla buluşturacağını söylemişti. Ama o vizyon tarihi yalan oldu. Mevzu 2021’ye ertelendi.

Ekip senaryonun üzerinde daha iyi çalışmaları gerektiğini düşünerek çoktan başlanmış olması gereken çekimleri erteledi. Bu erteleyiş keşke öyle 2-3 aylık bir mevzu olsaydı ama değil maalesef… Bu değişikliğin tamamlanması için +1 yıllık rötar yedik. Fakat yine de net tarihin 12 Kasım 2021 olduğunu söyleyebiliyorlar. Uzaktan bakınca iki yıl, yakından bakınca iki buçuk yıllık bir bekleyiş var önümüzde… Üzdü biliyoruz ama ne gelir elden?

Filmin vizyon tarihinin ertelenmesi daha bi’ cool oluyor diyenler de var. Yapımın artistik başarısına katkı sağlayacağı da kesin. Potterheadler sabırlıdır, Potterheadler zekidir… Harry Potter evreninden bu yana koltuğunu koruyan yönetmenimiz David Yates bu filmde de yerli yerinde olacak. Sonuç olarak her şey tam tıkırında!