Son 14 yıl boyunca kurgu işleri için Lee Smith ile çalışan Christopher Nolan, çekeceği yeni film için başka bir isimle anlaştı. 14 yıl aradan sonra gelen bu değişimin nedeni nedir ve filme nasıl etkileri olur, merak ediyoruz doğrusu…

Nolan’ın bu yılın ikinci yarısında çekimlerine başlayacağı yeni film için henüz net bilgiler gelmedi. İsmi, konusu gibi detaylar sır gibi saklanmaya devam ederken, filmin kadrosu ise ufak ufak belli oldu. Başrollerde John David Washington, Robert Pattinson ve Elizabeth Debicki‘yi göreceğiz. Fakat kamera arkasındaki ekipte 2005’ten beri görev yapan kurgucu Lee Smith yerini geçen sene Hereditary filmi ile sükse yapan Jennifer Lame’e bıraktı. Çünkü kendisi Sam Mendes’in yeni filmi 1917 ile meşgul. Yani Nolan ve Smith arasında bir husumet yok. 

Inception’dan esinlendiği yeni filminde Nolan, dünyanın farklı yerlerine dek uzanan epik bir macerayı işlemeyi planlıyor. Vizyon tarihi ise 17 Temmuz 2020 olarak belirlendi. Bakalım Nolan cephesindeki bu değişiklik beyaz perdeye nasıl yansıyacak?