Folk müzik ile elektronik ve deneysel müziği blender ile karıştırıp müthiş smoothie’lere imza atan Bon Iver, geçtiğimiz günlerde yayınladığı tekliler ve Twitter paylaşımıyla günlük vitamin ihtiyacımızı karşıladı. 

 

Grup, resmi sitesinde yayınladığı haberde; albümün adının “i,i” olacağını iletmemizi istedi, şarkıları ve art coverları paylaştı. Bize de sana haber vermek düştü bu durumda. Merak etme, rahat rahat inceleyebilmen için şarkıları ve art cover’larını şuralara iliştireceğiz.

 

11 Temmuz günü peş peşe tuz uzatır gibi uzattığı şarkılardan Faith; önce usturuplu bir gitar ritmi liderliğinde, sonra da diğer melodik enstrümanların katılımıyla bizi bi’ yerlere sürüklüyor. Gidiyoruz ama nereye? Dinlemeye “Hayırlara vesile olsun” diyerek devam ediyoruz… Sonra sakince sakin olmayan yerlere gidip lezzeti arttırıyor. Ardından piste iniş yapıyor favori şarkımız. 

Diğer tekli Jelmore; daha deneysel bir yapıda ilerliyor ve vokal elementinin direksiyon başında olduğu şarkılardan. Onu da tadından yiyemedik. Bi’ de sen dene. Ayrıca bu yıl paylaştığı diğer şarkılar Hey Ma ve U (Man Like) tekli yayınlarını şölene çeviren muhteşem detaylar. 

i,i albümü 30 Ağustos’ta platformlarda tura çıkacak. O güne dek teklilerden oluşan listeyi paylaşıp iyi uçuşlar diliyoruz...