En sevdiğimiz bisiklet kulübünden 5 yıldır haber alamıyorduk. En son birkaç ay önce Instagram’dan tekrar toplaştıkları haberini aldık. An itibariyle Eat, Sleep, Wake (Nothing But You) adlı ilk tekli geldi, hem de videolu. Çok özlemişiz.

Şarkı So Long, See You Tomorrow albümünden izler taşıyor, çizgisini bozmamış ama yeni bileşenlerin de eklendiği gözümüze hemen çarpıyor. Bu kez adeta farklı bir frekanstan sesleniyor. Yine coşkulu, mutlu bir sound eşliğinde Jack Steadman vokali kucak açıyor bize, “free hug” diye bağırıyor bi’ nevi.

Videoda ise genellikle bu ekipten beklemediğimiz bir tema hakim. Duygusallı, özleşmeli, koklaşmalı. Ne kadar şaşırtsa da şarkının ifade ettiği anlamla örtüştüğüne şüphe yok. Gözlerden süzülen yaşların sorumlusu bu video mu yoksa Jack Steadman’ın keltoşundan yansıyan ışık mı? Cevap arayışları sürüyor.

Ye, uyu, uyan yeter diyor Bombay şerifleri. Başka neye ihtiyacın var ki? Nasreddin Hoca da durur mu yapıştırmış cevabı: “Albüm bekliyoruz albüm”. Biliyoruz sen de bekliyorsun. Bizce şimdi bu şarkıyla biraz oyalanalım, BBC’yi bir tekrar hatırlayalım, biz bir şey duyar duymaz hemen haber edeceğiz.

Burada buluşalım…